Aromaterapia

Aromaterapia

V Lekárni Západ a Lekárni na námestí sme stavili na silu aromaterapie, ktorá využíva esenciálne oleje. Ide o prírodné extrakty, ktoré sa v rastlinách vyskytujú v podobe zmesi mnohých chemických zložiek, ktoré sa súhrnne označujú ako silice. Oleje sa môžu inhalovať z vody či špeciálneho difuzéra, opatrne aplikovať na kožu alebo využiť pri kúpeli a masáži.

Jednotlivé oleje majú rôzne účinky na myseľ a telo. Keď cítite ich vôňu alebo ich necháte prestupovať pokožkou, môžu mať množstvo prospešných účinkov. Najčastejšie sa uvádza zmiernenie nervozity a stresu, zlepšenie spánku, zmiernenie bolestí hlavy a antibakteriálne či hojivé účinky na pokožke.

Aromaterapia

Aromaterapia je doplnková metóda, ktorá využíva esenciálne oleje s pozitívnym účinkom na náladu, stav mysle a taktiež aj na niektoré fyzické ťažkosti. Ak sa používajú kvalitné esenciálne oleje, tak je to metóda úplne a absolútne prírodná.

Jedna kvapka je tou najkoncentrovanejšou formou prírody, extrahovanou priamo z kvetov, listov, stonky, kôry a živice. Benefity aromaterapie vidíme v pozitívnom pôsobení na telo aj dušu. Esenciálne oleje si každý môže nakombinovať podľa nálady alebo problému, ktorý potrebuje riešiť.

A navyše niektoré esenciálne oleje pomáhajú čistiť vzduch, zbavujú ho baktérií, plesní a rôznych choroboplodných zárodkov. A ako bonus prevoňajú náš domov.

Aromaterapia je vhodná pre každého, pokiaľ je používaná so správnymi bezpečnostnými zásadami. Výnimkou nie sú ani novorodenci a bábätká a tehotné ženy, aj keď je nutné viac prihliadať na metódu aromaterapie a správnosť výberu esenciálneho oleja. U detičiek najčastejšie riešime nadmerné zahlienenie, čiže hlieny, upchatý nos, prerezávanie zúbkov, koliky.

U dospelých zas odporúča aromaterapiu použiť na bolesti hlavy, migrenózne bolesti, bolesti zubov, menštruačné bolesti, podpora imunity a uvoľnenie dýchacích ciest pri nádche a prechladnutí, tráviace ťažkosti, problémy s nespavosťou a mnoho ďalších.

Znalosti z aromaterapie sme sa rozhodli zužitkovať a vytvoriť nový rad ručne miešaných aromaolejov. Esenciálne oleje sú vhodnou alternatívou pre kohokoľvek, kto chce vymeniť tradičnú liekovú formu za niečo prírodné.

Nové zmesi vám pomôžu zbaviť sa nasledovných problémov

Hmyzoplach

Hmyzoplach

Odpudzuje hmyz, ktorý nám vie poriadne znepríjemniť pobyt v prírode, pri vode, aj po ňom. Nebude sa páčiť komárom, ani kliešťom a hmyzu, ktorý vás počas vašich výletoch stretne. Hmyzoplach majú ako roll on a aj sprej, ktorý jednoducho nastriekate na oblečenie, ruksak, stan, topánky a pod.

Zdravá pokožka

Zdravá pokožka

Olej vhodný pri chronických ochoreniam pokožky, ako napríklad ekzém, psoriáza, akné a začervenanie. Jednoduchá a rýchla pomoc, ktorá vás zbaví nepríjemných príznakov ochorení.

Pokoj od bolesti

Pokoj od bolesti

Každý si ho želá. Pomoc pri neuropatickej bolesti, pri poškodení nervov, tŕpnutí, pálení, brnení.

Život v rovnováhe

Život v rovnováhe

Návrat k hormonálnej rovnováhe s pomocou tých správnych olejov. Možné použiť pri bolestivej a nepravidelnej menštruácii, PMS, hormonálnej NErovnováhe.

Energia v prechode

Energia v prechode

Zmiernite príznaky klimaktéria, použite olej roll on na pulzujúce miesta a s ľahkosťou zvládnite návaly tepla, potenie, zmenu nálad a prežite toto obdobie v psychickej pohode.

Olej proti celulitíde

Olej proti celulitíde

Celulitída trápi až 80 percent žien bez ohľadu na vek či konfekčnú veľkosť. Spoznáte ju podľa nevzhľadných hrbolčekov, jamiek a nerovností na koži. Najčastejšou príčinou je nedostatočnosť funkcie krvného a lymfatického systému, určitú úlohu zohrávajú hormonálne problémy, ale aj stravovacie a pohybové návyky. Liečba celulitídy spočíva najmä v úprave životného štýlu a mala by byť trvalá a prakticky celoživotná. Ako sa zbaviť celulitídy: masáž, odborná lymfodrenáž, pohyb, vyvážená strava, pitný režim, vhodné kozmetické prípravky. Levito olej znižuje tvorbu tuku a tukového tkaniva, podporuje detoxikáciu a zabraňuje zadržiavaniu vody v tele.

Gél na štípance

Gél na štípance

Nepríjemnosť z uštipnutia číha na horských túrach, pri prechádzke v lese, pri kúpaní v bazéne či mori, ale aj pri relaxovaní na terase. Preto si zo sebou vždy zoberte Levito gél po bodnutí hmyzom, nezaberie veľa miesta a až ho budete potrebovať, budete radi , že ste ho nezabudli na hotelovej izbe. Gél je chladivý, tlmí bolesť, má protizápalové a upokojujúce účinky a znižuje pocity svrbenia.

Zmes proti artritíde

Zmes proti artritíde

Artritída je ochorenie kĺbov, pre ktoré je typická chronická bolesť, zápal a opuch jedného alebo viacerých kĺbov. Pre úľavu od artritídy naneste olej na postihnuté siesto a vmasírujte do pokožky. Lepšie výsledky možeme docieliť ak si pred aplikáciou dáme teplý kúpeľ, čím podporíme krvný obeh.

Zmes proti migréne

Zmes proti migréne

Migréna je opakujúci sa typ primárnej bolesti hlavy,ktorá sa prejavuje intenzívnou bolesťou a môže trvať aj 72 hodín. Ďalšími príznakmi sú nevoľnosť, zvracanie, citlivosť na pohyb, svetlo, teplo, zvuky a pachy. Zmes si natierajte na tlakové body uvoľňujúce dutiny okolo nosa a na čele a na krk. Najlepšie výsledky sa dosiahnu ak sa zmes použije čo najskôr, pri prvých príznakoch bolesti hlavy.