RIMAVSKÁ SOBOTA/KOKAVA NAD RIMAVICOU - História troch lekární, ktoré spojila jedna osoba, sa začala písať v roku 2009. Vtedy bola otvorená Lekáreň Západ v Rimavskej Sobote. Už trinásty rok pomáhajú v chorobe, radia a zabezpečujú lieky, ktoré potrebujete. Navyše, vďaka ich bio zóne si do lekárne môžete prísť po zdravie, aj keď práve nebojujete so žiadnou chorobou.

Ku Lekárni Západ sa postupne pridali Lekáreň na námestí a Lekáreň Kokava v Kokave nad Rimavicou. Dokopy 13 šikovných farmaceutiek, laborantiek i sanitárok sa každý deň stará o to, aby ste v lekárňach našli vždy všetko, čo potrebujete. Zhodli sa na tom, že sa o vás starajú s láskou a veria, že to cítite.

Kto tvorí kolektívy týchto troch lekární? Kto sa stará o to, aby v nich všetko fungovalo? Koho stretávate za výdajnými okienkami? Kto vám radí?

„Sme to my, Vaše farmaceutky, lekárničky, rokmi aj priateľky a vždy Vám s radosťou poradíme a pomôžeme.“ Hovoria farmaceutky Lekárne Západ, 

Kolektív lekární sa tvoril postupne. K Zuzke sa už v roku 2009 pridala Renča a tak, ako sme otvárali lekárne, rozširoval sa aj náš kolektív. 

Vieme, že dobré vzťahy na pracovisku a spokojný zamestnanec je kľúč k úspešnému fungovaniu našich lekární a tak sa snažíme udržiavať zdravú firemnú kultúru.

„Ľudský prístup, komunikácia, férovosť, dôvera a tímová práca je to, na čom staviame. „

Levito típ

Teambuilding: Pravidelne sa stretávame na teambuildingových akciách, kolektív všetkých lekární spolu strávi čas, športujeme, oddychujeme, zabávame sa a vzájomne sa spoznávame. 

Školenie: Doba nás pripravila o výjazdné školenia, ktorých sme sa osobne zúčastňovali, tak aspoň v online svete sa spoločne vzdelávame, získavame informácie o produktoch, aby sme Vám stále prinášali novinky zo svetla lekárnictva a produktov, ktoré u nás nájdete.

Spoločne strávené ráno: Jedného dňa sme zaviedli spoločné raňajky, kedy sa aspoň časť z kolektívu stretne, porozpráva a naladí sa na povinnosti, ktoré nás počas dňa čakajú.

Levito lekárničky

Sviatky: Rady si spoločne pripomenieme meniny aj narodeniny kolegov. Oslávenca potešíme maličkosťou a milým prianím. 

Tu platí, že nie je dôležitý darček, ale to, že si kolegovia spomenuli.

Stretnutie mimo pracovného prostredia: Aby sme sa navzájom spoznávali a mali spoločné zážitky, nezabúdame ani na stretnutie mimo lekárne. Zorganizujeme posedenie, rozprávame sa, smejeme, spomíname na úsmevné príhody, ktoré občas v práci zažívame a tým prehlbujeme naše priateľské vzťahy.

Sme kolektív, ktorý je ako rodina. Trávime spolu veľa času, dôverujeme si, vieme sa na seba navzájom spoľahnúť a pomôcť, keď to potrebujeme.

Levito típ